Organizatorzy

Dwie polskie uczelnie – Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – zostały wybrane przez organizację Virtual Routes do prestiżowego programu Google.org Cybersecurity Seminar. Dzięki temu możemy rozwijać kompetencje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa organizując bezpłatną dla studentów Szkołę Letnią z Cyberbezpieczeństwa.

Zespół z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, który opracował zwycięską koncepcję szkoły letniej dla studentów z różnych dyscyplin akademickich:
➡️ Maciej Grześkowiak
➡️ Tomasz Kowalski
➡️ Tomasz Piłka
➡️ Bartosz Naskręcki

Maciej Grześkowiak jest profesorem informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół obliczeniowej teorii liczb i kryptologii. Jest koordynatorem specjalności Cyberbezpieczeństwo na kierunku Informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Popularyzuje matematykę, informatykę i muzykę wśród młodzieży szkolnej. Wraz z przyjaciółmi z UAM i Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu założył Poznańską Orkiestrę Laptopową Lambda-Ensemble.

Tomasz Kowalski zawsze lubił programować na backendzie, ale dał się też wciągnąć w operations. Choć wiedzę jak coś jest zbudowane lubi wykorzystać po to, aby coś zepsuć to jednak jako autor aplikacji i sieciowiec skupia się na budowaniu naprawdę twardych i trwałych rozwiązań. Jako architekt aplikacji i integrator przekonał się wielokrotnie jak wiele problemów bezpieczeństwa powstaje gdzieś „na styku” technologii, narzędzia, użytkownika i produktu; to właśnie te wyzwania lubi najbardziej. Entuzjasta linuksowy. Adiunkt w Zakładzie Sztucznej Inteligencji WMI UAM.

Tomasz Piłka jest adiunktem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Sztucznej Inteligencji na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doświadczonym liderem i koordynatorem projektów z obszaru analizy danych, sztucznej inteligencji oraz technologii informatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z uczeniem maszynowym, analizą i predykcją zachowań sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej, gdzie współpracuje między innymi z KKS Lech Poznań, rozwijając modele do oceny zmęczenia i ryzyka kontuzji zawodników. W swojej pracy łączy wiedzę akademicką z praktycznym zastosowaniem technologii, promując interdyscyplinarne podejście do rozwiązywania problemów.

Bartosz Naskręcki jest matematykiem specjalizującym się w obliczeniowej geometrii algebraicznej. Jego obecne zainteresowania skupiają się wokół kryptografii post-kwantowej, obliczeń kwantowych i krystalografii. Na Wydziale Matematyki i Informatyki pełni rolę prodziekana ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej. W swojej pracy zawodowej łączy głęboką wiedzę teoretyczną z umiejętnościami programistycznymi, tworząc unikatowe rozwiązania na pograniczu matematyki i informatyki. Odbywał staże podoktorskie w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Scroll to Top