Organizatorzy

Dwie polskie uczelnie – Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – zostały wybrane przez organizację Virtual Routes do prestiżowego programu Google.org Cybersecurity Seminar. Dzięki temu możemy rozwijać kompetencje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa organizując bezpłatną dla studentów Szkołę Letnią z Cyberbezpieczeństwa.

Zespół z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, który opracował zwycięską koncepcję szkoły letniej dla studentów z różnych dyscyplin akademickich:
➡️ Maciej Grześkowiak
➡️ Tomasz Kowalski
➡️ Tomasz Piłka
➡️ Bartosz Naskręcki

Maciej Grześkowiak
Profesor informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół obliczeniowej teorii liczb oraz kryptologii. Koordynator specjalności Cyberbezpieczeństwo na kierunku Informatyka. Zaangażowany w popularyzację matematyki, informatyki i muzyki wśród młodzieży. Współzałożyciel Poznańskiej Orkiestry Laptopowej Lambda-Ensemble, działającej przy UAM i Studiu Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Tomasz Kowalski
Entuzjasta Linuksa, backendowiec z pasją do infrastruktury. Choć lubi poznawać systemy od podszewki — czasem po to, by coś „zepsuć” — w pracy jako architekt aplikacji i sieciowiec stawia na tworzenie trwałych, bezpiecznych rozwiązań. Jego doświadczenie pokazuje, że wiele problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa pojawia się na styku technologii, użytkownika i produktu — to właśnie te wyzwania interesują go najbardziej.

Tomasz Piłka
Specjalista w zakresie analizy danych i uczenia maszynowego. Kieruje projektami łączącymi sztuczną inteligencję z praktycznymi zastosowaniami, szczególnie w sporcie. Współpracuje m.in. z KKS Lech Poznań nad modelami predykcyjnymi do oceny zmęczenia i ryzyka kontuzji zawodników. Łączy akademicką wiedzę z praktyką, promując interdyscyplinarne podejście do problemów analitycznych i technologicznych.

Bartosz Naskręcki
Matematyk specjalizujący się w obliczeniowej geometrii algebraicznej. Jego aktualne badania koncentrują się na kryptografii postkwantowej, obliczeniach kwantowych i krystalografii. Łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami programistycznymi, tworząc rozwiązania na styku matematyki i informatyki. Ma za sobą staże podoktorskie w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Przewijanie do góry