Trenerzy

Robert Bendun

Miłośnik i badacz języków programowania, informatyki teoretycznej oraz
programowania systemowego; nauczyciel akademicki na WMI UAM; programista
i audytor bezpieczeństwa kodu w Poznańskim Centrum
Superkomputerowo-Sieciowym; wsparcie techniczne orkiestry laptopowej
Lambda Ensamble. Zainteresowany przekrojowym spojrzeniem na informatykę,
bezpieczeństwem języków programowania oraz statyczną weryfikacją
poprawności programów.

Wojciech Biernacki

Jest doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, realizując projekty badawcze z zakresu przetwarzania danych, AI oraz jednolitego rynku cyfrowego UE. Kieruje Zespołem Prawa Nowych Technologii w Grant Thornton.

Marcin Gogolewski

Pracował zarówno na uczelniach (Politechnika Wrocławska, UAM w Poznaniu i inne), jak i w firmach, zajmując się różnymi aspektami zabezpieczeń.
Od ponad dwudziestu lat prowadzi regularne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa dla studentów i sporadycznie szkolenia dla pracowników firm, czy lekcje dla uczniów szkół średnich.
Jest autorem kilku prac naukowych oraz promotorem kilkunastu prac magisterskich dotyczących anonimowości i zabezpieczeń.
W ostatnich latach zaproponował, przygotował i poprowadził kilka nowych przedmiotów dotyczących bezpieczeństwa oprogramowania, anonimowości i zabezpieczeń sieciowych.

Maciej Grześkowiak

Profesor informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół obliczeniowej teorii liczb oraz kryptologii. Koordynator specjalności Cyberbezpieczeństwo na kierunku Informatyka. Zaangażowany w popularyzację matematyki, informatyki i muzyki wśród młodzieży. Współzałożyciel Poznańskiej Orkiestry Laptopowej Lambda-Ensemble, działającej przy UAM i Studiu Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Tomasz Kowalski

Entuzjasta Linuksa, backendowiec z pasją do infrastruktury. Choć lubi poznawać systemy od podszewki — czasem po to, by coś „zepsuć” — w pracy jako architekt aplikacji i sieciowiec stawia na tworzenie trwałych, bezpiecznych rozwiązań. Jego doświadczenie pokazuje, że wiele problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa pojawia się na styku technologii, użytkownika i produktu — to właśnie te wyzwania interesują go najbardziej.

Martyna Kusak

Jest adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji UAM, gdzie pełni również funkcję prodziekan ds. badań i internacjonalizacji. Specjalizuje się w postępowaniu karnym, AI w ściganiu przestępstw oraz analizie dowodów elektronicznych. Razem z dr Ł. Szoszkiewiczem przygotowuje podręcznik poświęcony cyberprzestępczości i prawom człowieka dla Agencji Praw Podstawowych UE.

Mirosław Kutyłowski

Prof. Mirosław Kutyłowski specjalizuje się w technologiach ochrony prywatności i kryptografii, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów regulacyjnych oraz algorytmów dla systemów rozproszonych. Jego badania koncentrują się głównie na kryptograficznych protokołach identyfikacji i uwierzytelniania zgodnych z zasadami ochrony danych osobowych oraz dostosowanych do ograniczeń technicznych urządzeń identyfikacyjnych. Drugim kluczowym obszarem jego działalności jest analiza możliwości wrogiej i anamorficznej kryptografii, a także tworzenie protokołów zapewniających anonimową komunikację. Wspólnie z zespołem izraelskim współtworzył narzędzia do oceny poziomu anonimowości w Onion Routing.

Bartosz Naskręcki

Matematyk specjalizujący się w obliczeniowej geometrii algebraicznej. Jego aktualne badania koncentrują się na kryptografii postkwantowej, obliczeniach kwantowych i krystalografii. Łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami programistycznymi, tworząc rozwiązania na styku matematyki i informatyki. Ma za sobą staże podoktorskie w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Mateusz Piątkowski

Jest doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych. Jego
zainteresowania dotyczą bezpieczeństwa sieci i systemów informacyjnych,
kryptografii, zagadnień związanych z prywatnością i anonimowością oraz
kultury hakerskiej.

Tomasz Piłka

Specjalista w zakresie analizy danych i uczenia maszynowego. Kieruje projektami łączącymi sztuczną inteligencję z praktycznymi zastosowaniami, szczególnie w sporcie. Współpracuje m.in. z KKS Lech Poznań nad modelami predykcyjnymi do oceny zmęczenia i ryzyka kontuzji zawodników. Łączy akademicką wiedzę z praktyką, promując interdyscyplinarne podejście do problemów analitycznych i technologicznych.

Wojciech Rzepiński

Współpracuje z Zakładem Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Specjalizuje się w zagadnieniach teoretyczno- i filozoficznoprawnych, w tym w szczególności teorii stosowania prawa i teorii dowodzenia.Posiada również wieloletnie doświadczenie zawodowe, obejmujące szereg zagadnień z zakresu prawa gospodarczego. Obecnie jest również Senior Associate w zespole Kancelarii Prawnej Grant Thornton.

Łukasz Szoszkiewicz

Jest adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji UAM i Fulbright Visiting Scholar na Columbia University w USA. Specjalizuje się w zagadnieniach z pogranicza międzynarodowej ochrony praw praw człowieka i nowych technologii, w tym AI i neurotechnologii. Razem z dr M. Kusak przygotowuje podręcznik poświęcony cyberprzestępczości i prawom człowieka dla Agencji Praw Podstawowych UE.

Witold Waligóra

Przedsiębiorca od 2010 roku, specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, inżynierii wstecznej i obliczeniach o wysokiej wydajności.
Założyciel MyreLabs – firmy zajmującej się inżynierią oprogramowania.
Założyciel CloudVA – firmy zajmującej się bezpieczeństwem sprzętu.
Prelegent na BlackHat Europe, Hardwear.io NL i Nullcon Berlin.

Przewijanie do góry